از همه جا

 

   
   

www.fekreno.org

   

 

 

     

با سايت فكرنو به سرزمين خلاقيت سفر كنيد

   

 

 

     

Iranian Creativity Website-land of creativity

   
           
 

 

 پانزده درس زندگي كه در کمتر مدرسه اي ياد می دهند

 

 

English  Creativity Articles

English   Creativity   Links

   
 

منبع :ارسالی از طرف خانم ویدا شهرستانی

       
       

 

 

 

 

 

 

 

       
     

 

 

 


1- چيزهاي بي ارزش را نچشيد: اين بدان معني است كه خيلي از مردم خود را درگير استرس و به انجام رساندن كارهاي بي ارزش مي كنند كه در نهايت در مقابل اهداف اصلي زندگي هيچ ارزشي ندارند. وقتي آنقدر خود را درگير اين مسائل كوچك مي كنيم ديگر جايي براي نيل به آرزوهايمان باقي نگذاشته ايم و از لحظات خود هيچ لذتي نمي بريم.

2- زندگي غير قابل پيش بيني است و ممكن است هر لحظه شما را در نشيب وفراز قرار دهد : فقط بگوييد "هرگز" و بعد ببينيد چه اتفاقي مي افتد. براي مقابله با گره هايي كه زندگي در مسير شما قرار داده است تنها با ذهني باز و خوش بين به آنها خوش آمد بگوييد.

3- خسته كننده ترين واژه در هر زبان «من» است: بله تصور اين است كه تكرار اين كلمه اعتماد به نفس را بالا مي برد. ولي خوب! بيشتر وقتها همه آن چيزيي كه در مورد خود با تكرار «من» توضيح و تعريف مي كنيد واقعيت ندارد! اينكه يك نفر دائما از خود و فضايل خود تمجيد و تفسير كند بسيار خسته كننده و يكنواخت است. اين حالت خود محوري است نه اعتماد به نفس.

4- انسانيت مهمتر از ماديات است: اهميت روابط اجتماعي بسيار مهم تر از درجات مادي است كه هر كدام از ما در مسير آرزوها به آنها مي رسيم. بدون محبت و عشق و حمايت خانواده و دوستان در زندگي، موفقيت هاي مادي خيلي لذت بخش نخواهد بود. با ايجاد تعادل در ملاك هاي برتري و ارزش هاي خود از ثبات زندگي بيشتري بهره خواهيد برد.

5- به غير از خودتان هيچ كس ديگر نمي تواند شما را راضي كند: رضايت و راحتي ذهن شما تنها به عهده خودتان است. بله، روابط اجتماعي زندگيمان را پر بار تر مي كند اما خوب شايد اين روابط به تنهايي باعث شادكامي و رضايت شما نشود.

6- درجه كمال و شخصيت: كمالات براي هر شخص زيباست. كلام و اعمال نيك به دنبال خود، اعتماد و اطمينان دوستان را در پي دارد. براي رسيدن به اين درجه تلاش كنيد.

7- بياموزيد كه خود ، ديگران و حتي دشمنان خود را ببخشيد: انسان ممکن الخطاست. همه ما اشتباه مي كنيم ولي با كينه توزي و يادآوري صدمات گذشته تنها اين خودمان هستيم كه از زندگي لذت نمي بريم نه ديگران.

8- خنده داروي هر درد است : با خوشرويي و تبسم، دردهاي خود را درمان كنيد.

9- تغذيه خوب، استراحت، ورزش و هواي تازه را فراموش نكنيد: سلامتي خود را دست كم نگيريد. با رعايت اين نكات از وضعيت جسمي ايده آل خود لذت ببريد.

10- اراده اي مصمم شما را به هر چيزي كه مي خواهيد، مي رساند: هرگز تسليم نشويد و به دنبال رسيدن به آرزوها و اهداف خود تلاش كنيد.

11- تلويزيون، ذهن ما را بيشتر از هر چيزي نابود مي كند: از تلويزيون كناره گيري كنيد و با ورزش، مطالعه و يادگيري، ذهن خود را فعال كنيد.

12- شكست را بپذيريد: هر كسي در زندگي ممكن است بارها و بارها شكست بخورد. شكست آموزنده است و به ما ياد مي دهد كه چطور متواضع باشيم و راه درست تري را براي جبران آن انتخاب كنيم. توماس اديسون با شكستهاي متمادي توانست به هدف خود برسد. او مي گفت: من شكست نخوردم ، تنها ده ها هزار راه را امتحان كردم كه برايم مفيد نبود و به نتيجه نرسيد!

13- از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيريد:يكي از بودائيان پير چنين مي گويد: يك مرد دانا كسي است كه از اشتباهات خود درسي نيك بياموزد و اما داناتر كسي است كه از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيرد.

14- از محبت به ديگران دريغ نكنيد:زندگي كوتاه است و پايان آن نامعلوم. پس سعي كنيد محبت كنيد تا محبت ببينيد.

15- آن چنان زندگي كنيد كه گويي روز آخر عمرتان است: همواره سعي كنيد بهترين و مهربانترين همسر، رفيق و حتي مهربانترين و بهترين رئيس باشيد تا زمان وداع با اين دنيا به دنيايي زيباتر دست يابيم.

 

منبع :  www.asriran.com 

   

   
             
       

   
             
             
       

   
               
     

مطالعات مختلف و خلاقیت

       
     

به منظور  رشد خلاقیت  در انسان و بروز ایده های نو  لازم است آدمی در زمینه های  مختلف مطالعه کند  و برخورد اندیشه ها و موضوعات مختلف می تواند در گذر زمان زمینه ساز بروز ایده های جدید در ذهن انسان باشد  صفحه  از همه جا در سایت فکرنو تلاش می کند در هر زمینه  موضوعی  هر چند کوتاه  به خواننده ارائه نماید  و بدین  طریق او را وادار به اندیشه نماید

 

   
         
     

در صورتی که علاقمند هستید خبرهای  آموزشی از طریق پیامک برای شما ارسال شود

شماره تلفن همراه خود را در خبرنامه پیامکی ثبت فرمایید

 

   

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

         جستجو در سايت فکر نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
  برای اطلاع از به روز شدن سايت  فکرنو  ، ابتدا نام و سپس  پست الکترونيکی  خود را وارد نماييد.      

 

 

All Rights Reserved